Výstavní soubory

V rámci projektu byly zhotoveny celkem 2 výstavní soubory. První vyrobený na podzim 2010 putoval do Nepálu a zůstal ve vesnici Manang jako trvalá expozice. Druhý soubor, určený pro Českou republiku, byl zhotoven v létě 2011 pro vystavování v ČR a okolních zemích.

Těžištěm obou výstavních souborů jsou páry fotografií srovnávající podobu vesnice a život jejích obyvatel v⁠ minulosti a v⁠ současnosti. Srovnávací páry doplňují staré i⁠ nové solitérní fotografie, které hovoří o⁠ změně a vývoji samy za sebe. Fotografie jsou opatřeny popisky v⁠ češtině a angličtině.

Ukázku 30 snímků naleznete na stránce Fotografie.

Výstavní soubor pro ČR a Evropu

VýstavaVýstava se skládá z celkem 80 fotografií, z toho dvou panoramatických snímků o velikosti 200 x 40 cm, deseti fotografií ve formátu 70 x 40 cm a šedesáti osmi ve formátu 30 x 45 cm. Fotografie jsou doplněny 5 informačními panely v českém a anglickém jazyce. Výstavní fotografie je možné instalovat na závěsný systém. Celkem je na instalaci výstavy potřeba cca 30 až 35 metrů stěn.

Výstava je vhodná k umístění v gelerijních či muzejních prostorách nebo u příležitosti cestovatelských festivalů a podobných akcí. Je důležité, aby uspořádání expozice respektovalo pořadí snímků a aby divák měl prostor a klid na čtení popisků.

Výstavu nabízíme k zapůjčení. Pro domluvu termínů a dalších podmínek nás prosím kontaktujte.

Trvalá výstava v Manangu v Nepálu

Expozice v Muzeu V Manangském kulturním muzeu v himálajské vesnici Manang na trekovém okruhu kolem Annapúrny je k vidění 60 fotografií ve formátu 30 x 40 cm. Autoři je sem donesli v rámci Expedice Manang 2011 a věnovali je neziskové organizaci Manang Youth Society jako stálou expozici vesnického muzea. ...více informací