Výstava sklízí úspěchy v Káthmándú

Návštěvnice festivalu si prohlíží výstavu Už třetí den mohou návštěvníci Káthmándského mezinárodního festivalu horských filmů vidět výstavu Manang po třiceti letech ve foyeru konferenčního centra Kathmandu City Hall (Rastriya Sabha Griha). Už před zahajovacím ceremoniálem výstavu viděly stovky pozvaných z řad médií, nepálské kulturní veřejnosti a zahraničních hostů. K mému velkému uspokojení fotografie vzbuzovaly nadšené reakce a drtivá většina diváků je pečlivě studovala a se zájmem četla připojené popisky. Do dneška výstavu vidělo tisíce lidí a návštěvní kniha se utěšení plní nadšenými vzkazy diváků.

Kathmandu City Hall (Rastriya Sabha Griha) Velké množství návštěvníků výstava přitáhla ještě dřív než jsem ji za pomoci přátel a Tripple Gurunga ze spolupracující neziskovky Manang Youth Society vázacími dráty zavěsili na panely. V průběhu věšení za mnou dokonce přišel jeden z mladých pořadatelů, původem z Manangu, který na fotografiích objevil svou tetu.

Vstup do foyeru Výstava též vzbudila veliký zájem médií. Nejčtenější nepálský deník Kantipur otiskl článek o zahájení filmového festivalu, který se výstavě z velké části věnuje. Týdeník Nepali Times v anglickém jazyce o výstavě publikoval celostránkový článek.

Kromě jiného jsme dostali nabídku na vystavení fotografií u příležitosti jiných horských filmových festivalů v Norsku a ve Spojeném království v roce 2011. Doufejme, že tyto plány vyjdou!

Návštěvníci výstavy

Návštěvníci festivalu si prohlížejí fotografie

Návštěvníci festivalu si prohlížejí fotografie

Návštěvníci festivalu si prohlížejí fotografie

Michal Thoma ve společnosti prezidenta festivalu Basanty Thápy a výkonné ředitelky Rámjaty Limbu

Články v médiích

Článek o filmovém festivalu výstavě v nejčtenějším nepálském deníku Kantipur

Článek o výstavě v Nepali Times