Expedice Manang 2011

Posledních pár týdnů zbývá do počátku naší „kulturní expedice“ za minulostí a současností vesnice Manang. Kromě Zdeňka a Michala Thomových se účastní režisér Miloš Zábranský a vsetínský cestovatel a majitel CK Vsacan, Libor Bureš. V Nepálu nás doprovodí horský průvodce Binod Gurung, který již cestoval s Michalem Thomou v roce 2008, dále expert na rozvoj horských oblastí a dlouholetý přítel Mahéšvor B. Šrestha a také pilot a předseda spolupracující organizace Manang Youth Society, Tripple Gurung. Celá akce začíná v Káthmándú 24. března.

28. března vyrážíme s výstavním souborem v doprovodu několika najatých nosičů do hor. Z Káthmándú dojedeme džípy po úzkých a nezpevněných cestách až do vesnice Sjange (Syange). Odsud nás ovšem čeká ještě 5 dní trekkingu, než dojdeme do Manangu. Tam bychom měli dorazit 2. dubna.


Zobrazit trasu Expedice Manang 2011 na větší mapě

Po instalaci a zahájení výstavy v Manangskému muzeu 4. dubna se plně vrhneme na další fotografickou dokumentační práci, která se stane základem červencové výstavy v Praze. Pracovat budeme i na dokumentárním filmu o proměně horské vesničky. V závěru též podnikneme výpravu k jezeru Tiličcho, které leží ve výšce téměř pět tisíc metrů nad mořem.

Manang opustíme letecky z horského letiště Humde, tedy pokud nám bude přát počasí a letadlo se dostaví... Závěr výpravy si užijeme v malebném a poklidném městečku Pókhara a nakonec se vrátíme zpět do Káthmándú, kde nás ještě čekají setkání s místní manangskou komunitou. Dne 19. dubna se vracíme zpět do vlasti.